Cuma, Haziran 21, 2024

Yerel Yönetimler

Gülek Kalesi’ne Ulaşmak Artık Rahat Ve Güvenli

foto(haber merkezi)


Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından, kritik noktalarda yol ıslah ve asfaltlama çalışmaları hızla devam ediyor. Tarsus’a bağlı Gülek Mahallesi sınırları içerisinde yer alan tarihi Gülek Kalesi yolu da, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çift kat sathi asfalt ile kaplandı.

MERSİN / (FOTOĞRAFLI – GÖRÜNTÜLÜ)

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, önem arz eden bölgelerde sathi asfalt serim çalışmalarına hızla devam ediyor. Tarsus’a bağlı Gülek Mahallesi sınırları içerisinde yer alan tarihi Gülek Kalesi yolu da, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çift kat sathi asfalt ile kaplandı.

Tarihi kale içerisinde bulunan bir kaya üzerine çıkarak, derinlik hissi ile otoyol fonunda binlerce kişinin fotoğraf çekmek için geldiği bölgede ulaşımı sağlayan yolun asfaltlanması, büyük memnuniyet yarattı. Doğal güzelliğinin yanı sıra, sosyal medya için fotoğraf ve video çekmek amaçlı bölgeye akın eden vatandaşların rahat ulaşımlarını sağlayacak 3 kilometre uzunluğundaki yolda, önce zemin iyileştirme işlemini yerine getiren Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ardından çift kat sathi asfalt döküm çalışmasını yaparak, söz konusu yolu güvenli geçiş yapılır hale getirdi. Ekipler ayrıca, Gülek mezarlık yollarında da 2.5 kilometre uzunluğunda asfalt serim işlemini gerçekleştirdi.

Uyan: “Kaleye kadar çok rahat bir şekilde geldik”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Uyan, yapılan çalışma neticesinde Gülek Kalesi’ne ulaşımın artık daha konforlu hale geldiğini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi’nin, merkez mahallelerde olduğu gibi, kırsal mahallelerde de hizmetleri devam ediyor. Şu anda Gülek Mahallemizde ve bin 500 metre rakımdayız. Genişliği 6 metre olan 3 kilometrelik Gülek Kale yolu bitti. Daha önce zorluklarla karşılaşılan ulaşım, artık çok daha rahat ve konforlu” diye konuştu.

Muhtar Seyrek: “Gülek Kalesi’ni çok sayıda vatandaş ziyaret ediyor”

Kale yoluyla alakalı vatandaşların ciddi talepleri olduğunu ifade eden Gülek Mahallesi Muhtarı Tuncay Seyrek, özellikle hafta sonları bölgeye çok sayıda ziyaretçi geldiğine dikkat çekerek, “Sayın Başkanımıza bu talepleri ilettik. Onlar da sağ olsun ilgilendiler. Şu an yolumuzu yaptılar. Başkanımız Vahap Seçer’e, Gülek Mahallesi ve Gülek Kalesi’ne yaptıkları 3 kilometre sathi kaplama yoldan dolayı teşekkür ediyorum. Hafta sonları Gülek Mahallemize yaklaşık olarak 500 civarı misafirimiz geliyor. Gülek Kalesi otobana ve eski Ankara yoluna yakınlığından dolayı çok ziyaretçi alıyor. Dolayısıyla vatandaşların sıkıntısı giderilmiş oldu” dedi.

Ziyaretçiler yapılan çalışmadan çok memnun

Kaleye gelen ziyaretçilerden Mehmet Akif Can, yolu çok beğendiğini kaydederek, “Yapanların ellerine sağlık, çok güzel olmuş. İnsanlar buraya gelip giderken yol çok kötü olduğu için sıkıntı çekiyorlardı. Aşağıdan çıkması problem oluyordu. Ama şu an hiçbir problem kalmamış, çok rahat şekilde gelebilir ve bu manzarayı izleyebilirler” ifadelerini kullandı.  
Bu elektronik posta ve onunla iletilen bütün dosyalar sadece göndericisi tarafından alması amaçlanan yetkili gerçek ya da tüzel kişinin kullanımı içindir. Eğer söz konusu yetkili alıcı değilseniz bu elektronik postanın içeriğini açıklamanız, kopyalamanız, yönlendirmeniz ve kullanmanız kesinlikle yasaktır ve bu elektronik postayı derhal silmeniz gerekmektedir. T.C. MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve T.C. MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ görüşlerini yansıtmayabilir. Bu e-posta bilinen bütün bilgisayar virüslerine karşı taranmıştır. Ancak gönderici, bu e-posta mesajının virüs koruma sistemleri ile kontrol ediliyor olsa bile virüs içermediğini garanti etmez ve meydana gelebilecek zararlardan doğacak hiçbir sorumluluğu kabul etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir