Perşembe, Haziran 20, 2024

Engelli Hakları, Gündem

EBAGEM Derneği Engelli Ailelerin Hayatlarına Değer Katmaya Devam Ediyor

Mersin Valiliği ile Engeli Olan Bireyler ve Aileleri Gelişim Merkezi Derneği’nin (EBAGEM) koordinasyonunda uluslararası ortaklarla yürütülen Özel Çocuklu Anneler İçin Oyuna Dayalı Öğrenme Projesi’nin kapanış konferansı Mersin`de gerçekleştirildi. Avrupa Birliği Erasmus+ Yetişkin Eğitimi KA2 Programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen projenin kapanış konferansı Mersin Valiliği binasındaki Mavi Salon’da yapıldı.

Engellilik alanında uluslararası çapta kamu ve sivil toplum kuruluşları arasında yetişkin eğitiminde daha kapsayıcı ve sürdürülebilir işbirliğini sağlamayı amaçlayan projenin kapanış konferansına Polonya’dan FEIO, Romanya’dan ADAPTO ve Yunanistan’dan IASIS derneklerinden gelen uzmanlar ile engellilik alanında kamu ve sivil toplumda çalışan uzmanlar ve STK temsilcileri katıldı. Panelin açılış konuşmalarını EBAGEM Derneği Başkanı Ayda Yeter Serin ve proje koordinatörü  Zeynep Öztürk yaptı.

Panelde yetişkin eğitimcilerinin, oyun temelli öğrenme yöntemlerini engellilik alanında uygulamaya yönelik metodolojik kapasitelerini artırmak ve annelerin oyun oynayarak bilgi ve becerilerini artırmalarında destek olmak için öğrenme yetkinliklerini artırmak için paylaşımlar yapıldı.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir