Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Siyaset

CHP Milletvekili Başarır’dan Vatan Koleji’nde Vatan Konuşması

(Foto: Isra İsa)

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer ile birlikte  Vatan Koleji’nde öğretmenler ve okul yöneticileri ile buluştu, Burada önemli bir konuşma yapan Başarır, “Makamlar teferruat, asıl olan vatandır” dedi .

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer’in halkla buluşma toplantıları kapsamında Vatan Koleji’nde bir konuşma yaptı. Vatan Koleji’nin konferans salonunda gerçekleşen buluşmaya öğretmenler ve okul yöneticiler katıldı.  Buluşmada ilk konuşmayı yapan Vatan Koleji’nin kurucusu İlker Taşyürek’in “Bu ülke için artık bir kez daha Atatürk gibi düşünmek gerekiyor.” diyerek yaptığı konuşmanın ardından Ahmet Serkan Tuncer Mezitli’yi bir Atatürk kenti yapacağız dedi. Daha sonra mikrofonu alan  Başarır  konuşmasında pek çok önemli konulara değindi. Başarır’ın konuşması şöyle;

“Bu seçimin ana konusu bu toplumu ayrıştırmak değil, tüm toplumu bütünleştirmek olmalı.”

31 Mart`ta önemli bir secim var. Biz yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı halka anlatıyoruz. Biz toplumu ayrıştırmak istemiyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla sahada bize oy veren, vermeyen herkes ile iletişim kurup, beraber yürümeye çalışıyoruz. Bu seçimin de ana konusu bu toplumu ayrıştırmak değil, tüm toplumu bütünleştirmek olmalı. Şimdi seçim yaklaşırken havuz medyasına bakıyorum. Yine yalanlara, iftiralara, dört buçuk yıl önce il binamızı alırken görüntülere başvuruyorlar. E dört buçuk sene önce biz o binayı para ile aldık. O para, bizim paramız. Bize müteahhitler vermedi. Bize Amerika`da vermedi, 2002`de bir parti kurulurken yaptığı gibi ama şimdi bunu algı olarak getiriyorlar.

“Ya kardeşim, halkta yumurta alacak para yok ki yumurta atsın.”

“Anamur`a gidiyoruz. Binlerce insan ile miting yapıyoruz. Bir tane Cumhur İttifakı`na oy vereceğini söyleyen alkollü bir vatandaş geliyor ve gençlere küfrediyor. Ona saldırıyorlar. Adamı biz ellerinden alıyoruz. Ertesi gün bir bakıyoruz ki Melih Gökçek falan, ‘Ali Mahir Başarır’ı yumurtaya tuttular’ diyor. Ya kardeşim, halkta yumurta alacak para yok ki yumurta atsın. Allah bunlara akıl versin, fikir versin. Ne diyeyim bunlara ben yani. Benim memleketimde bana ne yumurtası ya! Ama akıl bu, mantık bu çünkü sandıktan hiçbir zaman çıkamazlar. Ancak videolarla toplumu ayrıştırarak çıkabilirler. İşte o yüzden ülkemizi her türlü oyuna karşı uyandırmalıyız”

“Bu ülkeyi seven herkes bir noktada buluşmalı. O noktada vatandır, bayraktır ve gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür”

“Burası çok önemli bir eğitim kurumu. Birçok okulda çocuklarımızı dolaylı ya da direk tarikatlara teslim etmişler. 290 bin çocuk 5-6 yaşından itibaren Atatürk ilke ve inkılaplarına tamamen düşman şekilde yetiştiriliyor. Laikliğe düşman olarak, Bugün İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 103. yıl dönümü. O kadar kolay yazılmadı o marş. O marşı kolay yazmadık. O marşı yazan ve yazdıran bu partinin ataları, dedeleri: bu vatanı kurtaran insanlar. Ama şimdi her yerde Atatürk’e hakaret, geçmişimize ve cumhuriyete hakaret var.  Vatan, millet bayrak diyor ama Şevki Yılmaz diye bir adam Atatürk’e hakaret ediyor. Onun oğlu Kocaeli milletvekili. Bu ülke bölünebilir, Hizbullah terör örgütü değildir diyen HüDAPAR onun ortağı. İki askerimizi diri diri yakan İŞİD militanı sahte kimlikle Akkuyu nükleer santralinde çalışırken çıkıyor ve hala vatandan bahsediyorlar. O yüzden bu ülkenin aydınları, bu ülkeyi seven herkes bir noktada buluşmalı. O noktada vatandır, bayraktır ve gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. “

“Neşet Bey’i gördüğünüz zaman ona teşekkür edin. Çok güzel bir Emekli Evi yaptı. Orada onla oturup çay içmeye davet edin.”

“Evet, içimizden de bazı arkadaşlar çıkıyor. Ben iki dönemdir milletvekilliği yapıyorum. PM üyeliği yaptım, grup başkan vekilliği yaptım. Bu onuru bana babam, eşim, ailem vermedi. Bu onuru bana siz verdiniz, Mersinliler verdi. Partim, `Yeter Ali Mahir Başarır` dediği zaman ne yapmam gerekiyor. Bu partinin en genç üyesinin koluna girip, benim yerime gelen aday için çalışmam gerekiyor. Bu kadar. Dünya benim etrafımda dönmüyor. 75 yaşındasın. İki dönem geldin, yaptın. Teşekkür ediyorum sana ama ben aday olamadım, ben bağımsız aday olacağım diyorsun. Niye? Burada tam bağımsız Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir parti ve onun adayı var. Ama ‘Ben…Ben…Ben’ Hayır arkadaşlar. Ben diye bir şey yok. Ben dediğimiz için bu iktidarın başında bu adam var. Ben dediğimiz için, kendimizi düşündüğümüz için, övündüğümüz için. Bunu yapmayacağız. Bu kötülüğü bu kente kimsenin yapmaya hakki yok. Ona kızmayın. Neşet Bey’i gördüğünüz zaman ona teşekkür edin. Çok güzel bir Emekli Evi yaptı. Orada onla oturup çay içmeye davet edin. Günler var seçimlere. Gel bu yanlıştan dön. Mezitli  için, bu partinin gençlik kolları başkanlığını yapmış, meclis üyeliğini yapmış, ilçe başkanlığını yapmış sokak sokak gezen genç bir kardeşimiz var. Kaldır elini, yürü onunla. “

“Bizim için makamlar teferruat asıl olan bu vatandır.”

“Burası her 29 Ekim`de, her 19 Mayıs’ta, milli bayramlarda binlerce yurttaşımız ile bayrağımızı alıp yürüyoruz. Birinci görevimiz bu bayrakları çoğaltıp, Cumhuriyet Bayramı’nda Mezitli`yi kıpkırmızı yapmak mi yoksa o bayraklardan nefret eden bir yapıyı getirmek mi? Bunu söyleyin Mezitli`ye. Mezitli kırmızı kalacak ve bu Cumhuriyet sevdalıları bu kardeşimizi seçecek, hem de büyük bir farkla. İnanıyorum buna. Ben okulumuzun değerli kurucusuna da teşekkür ediyorum. O da adaydı. Emek verdi. Hak ediyordu. Olmadı ama bir duruş sergiledi. Parti ve ben bu duruşu hiç unutmayacağız. Her zaman ona ve onun gibilere minnettar kalacağız çünkü bizim için makamlar teferruat asil olan bu vatandır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir