Pazar, Haziran 16, 2024

Yerel Yönetimler

Başkan Yıldız, Üniversite Öğrencilerini Sevindirdi

(Foto; Haber Merkezi)

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız,  bir önceki dönemde alınan meclis kararıyla belediyenin üniversite öğrencilerine ödemesi gereken eğitim yardımının yapılmadığını tespit ettiklerini ve ilk icraatlarından bir tanesinin de bu yardım bedelini öğrencilerin hesaplarına yatırmak olduğunu söyledi.

Belediyeyi MHP’li yönetimden devralan Başkan Yıldız, 2023-2024 eğitim öğretim sezonunun sonuna gelinmesine rağmen, üniversitede öğrenim gören lisans öğrencileri için 5 bin 500 TL, önlisans öğrencileri için de 2 bin 750 TL desteğin bugüne kadar tamamlanmamasının ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin zor durumda bırakılmasının kabul edilecek bir konu olmadığını söyledi.

“Önceki yönetim gençlere verdiği sözü bile yerine getirmemiş! Bu çocukların hakkı önemli”

Başkan Yıldız; “Her sene bütün belediyeler üniversiteyi kazanan ilçelerindeki öğrenciler için belli bir burs veriyorlar. Geçtiğimiz yıl Toroslar Belediyesince de üniversiteyi kazanan ve burs başvurusu şartlarını sağlayan öğrencilere öğrenim harcı, kırtasiye harçlığı verilmek üzere bir meclis kararı alınmış. Bu gençlerimiz, geçtiğimiz yıl eylül ayında okullarına kayıtlarını yaptırdılar. Şimdi Mayıs ayındayız. Bu gençlere verdikleri sözü bile yerine getirememişler. Aradan bu kadar zaman geçmiş, o günden bugüne kadar öğrenciler, birinci sınıfı bitirmiş ve bir ay sonra okulları kapanıyor. Göreve gelir gelmez ilk yaptığım işlerden birisi buydu. Dedim ki bu çocukların hakkı önemli. Bu çocuklara söz verilmiş. Belediyenin böyle bir mecburiyeti yok ama meclis kararı alınmış.  O zaman aldığımız kararları yerine getirmemiz lazım diyerek, bu çocuklarımıza burslarını gönderdik. Onlardan da çok güzel mesajlar geldi. Hepsini bir kez daha kutluyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir