Pazar, Haziran 16, 2024

Gündem

Cavidan Demirağ CHP’ye Çağrı Yaptı Benden Söylemesi

(Foto: Haber Merkezi)

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 27. ve 29. dönem Parti Meclisi üyesi Cavidan Demirağ, parti içerisindeki değişim tartışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu ve CHP nin çatısna ciddi bir çağrı yaptı.

Demirağ, son zamanlarda CHP’deki değişim söylemlerini eleştirerek, partinin mevcut üye yapısı ve oy veren seçmen kitlesi aynı kaldığı sürece, neyin değiştirilmesi gerektiğine dair sorular sordu. “CHP, CHP olalı böylesi ucu açık, anlamı kapalı değişim tartışması yaşamadı.” diyerek sözlerine başladı.

Demirağ, bu konuda net bir ifade kullanarak, “2×2=4 etmez demek gibi bir şey bu.” diyerek değişim çağrılarının mantıksız olduğunu savundu.
Bu süreçte, CHP ailesini yöneten veya yönetmeye talip olan kişilere bir çağrıda bulunmak isteyen CHP’li Cavidan Demirağ, “Lütfen CHP ailemi yönetenler, yönetmek isteyenler bir toparlanın artık. Vatandaş zamlardan sokağa dökülmek üzere. Gelecek kaygısının üzerine açlık tehlikesiyle karşı karşıya.” diyerek partinin liderliğine ve yönetimine ciddi bir çağrı yaptı.

Demirağ, partideki dağınıklığın tabana faydasının olmayacağını ve kendisi gibi ömrünü CHP’ye adamış olanları ve ata yadigârı bu partinin seçmenlerini daha fazla üzmek istemediğini belirtti. Son olarak Demirağ, ‘’CHP’nin tarihindeki güçlü duruşu ve ilkeleri doğrultusunda, bu değişim konusunda doğru adımların atılacağına olan inancım tamdır.Benden Söylemesi’ ’diyerek uyarısını yeniledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir