Cuma, Haziran 21, 2024

Siyaset

Başkan Hamit Karış Millet Açlığa Ve Yoksulluğa Terk Edildi

(Foto: Haber Merkezi)

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, “Daha zamlı maaşlar alınmadan asgari ücret yine açlık sınırının altında kaldı, millet açlığa ve yoksulluğa terk edildi” dedi.

Türk İş Temmuz ayı açlık sınırını 11 bin 658, yoksulluk sınırını ise 37 bin 974 olarak açıkladı. Açıklanan rakamların milletin açlık ve yoksulluğa terk edildiğini bir kez daha kanıtladığını ifade eden Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, “Seçim sonrası asgari ücrete yapılan zam daha işçiye yatmadan açlık sınırının altında kaldı. Gerçek enflasyonun gizlendiği bir ortamda millet sefalete ve açlığa sürünmeye devam ediyor. İnsanlar evine ekmek götüremez karnını doyuramaz oldu. Bu hayat pahalılığında millet en temel ihtiyaçlara bire erişemez duruma geldi. Akaryakıta, gıda maddelerine hemen hemen her şeye her gün zam geldiği bir ortamda milletin bu maaşları geçinebilmesi evine ekmek götürebilmesi imkansız hale gelmiştir. Henüz ilk aydan açlık sınırının altında düşen asgari ücret yeniden güncellenmeli halkın daha refah bir ortamda yaşaması sağlanmalıdır.” dedi.

EMEKLİ BÖYLE ZULÜM GÖRMEDİ
Emeklilerin durumunun daha perişan olduğunu vurgulayan Başkan Karış, “Emeklilerin durumu daha içler acısını neredeyse açlık sınırı olan 11 bin 658 liranın yarısı kadar maaş alamıyor. Emekliler adete ölüme terk edilmiş durumdalar. Emekli emekli olarak hiçbir zaman böyle zulüm görmedi. Emeklilerin bu maaşlar geçinmesi ve hayatta kalması imkansızdır. İnsanca yaşamak isteyen işçinin, emeklinin sesine kulak verilmelidir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir