Perşembe, Haziran 20, 2024

Gündem, İnsan Hakları

Atatürk Parkı Liman Olamaz

Ataürk Parkı’nda temeli atılan Mersin limanı genişleme alanı için yapılan protestodan bir kare (Fotoğraf: CHP basın bürosu)

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mersin Çevre Platformunun düzenlediği Atatürk Parkı’na konteyner limanı yapılmasına karşı düzenlediği basın açıklamasında konuştu. Atatürk Parkı’nın katledilmesine tepki gösteren CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Liman genişletme projesinin temel atma törenine katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na da çağrı yaptı. Gökçel; “Biraz sonra buraya temel atma törenine gelecek Bakan’a bu kararından vazgeçmesini tavsiye ediyorum” dedi.

Mersin’de konteyner limanı genişletme projesine tepkiler çığ gibi büyüyor. Kentin simge merkezlerinden olan Atatürk Parkı’nı da içine alacak projenin durdurulması için Mersin Çevre Platformu Atatürk Parkı ve sahilinde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay ve CHP Mersin Milletvekilleri Cengiz Gökçel, Ali Mahir Başarır ve Alpay Antmen katıldı. Düzenlenen basın açıklamasında konuşan CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mersin Limanı Genişletme Projesinin Atatürk Parkı’nı katledeceğini vurguladı. Gökçel, “ Deyim yerindeyse bu proje Mersin’in kalbine hançer saplamaktır. Atatürk parkını yok etmektir. Buraya gelen, Mersin’e gelen yoksul ailelerin, kırsaldan gelen ailelerin çocuklarının şehir hayatına karıştığı yerdir Atatürk Parkı, denizle buluştuğu yerdir Atatürk parkı, köyden traktörüyle gelip çocukların denizle tanıştığı yerdir Atatürk Parkı. Ben de denizle bu şekilde Atatürk Parkında tanıştım” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir