Cuma, Haziran 21, 2024

Yerel Yönetimler

Akdeniz Belediyesi’nde Coşkulu Kutlama

(Foto: Haber Merkezi)

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Nuriye Arslan ile Hoşyar Sarıyıldız, yerel seçim zaferinin ardından Çilek Mahallesi’nde düzenlenen ve her yaştan yüzlerce vatandaşın buluştuğu görkemli bir kutlama törenine katıldı.

Coşku ve heyecanın hiç düşmediği kutlamaya, Mersin Milletvekili Ali Bozan’ın yanı sıra DEM Parti Akdeniz İlçe Başkanlığı yetkilileri de katıldı. Civar mahallelerden de gelerek meydanı dolduran her yaş ve kesimden vatandaş, Türkçe, Kürtçe ve Arapça ezgiler altında saatlerce halay çekti; kutlamayı organize eden Çilek Mahalleli gençler gökyüzünü havai fişeklerle aydınlattı. “Mersin seninle gurur duyuyor” sloganı altında vatandaşlara hitap eden ve kutlamaya katılımlarından dolayı vatandaşlara teşekkür eden Mersin Milletvekili Ali Bozan; “Özellikle bugün burada yapılan kutlama için hazırlık yapan, emek veren ve kutlamanın yapılması için sonuna kadar ısrarcı olan gençlerimize teşekkür ediyorum. Ama aynı zamanda bugün bu kutlamada bizleri bir araya getirirken gösterdikleri ısrarı, bundan sonra partimizin örgütlenmesi ve daha da güçlenmesinde de göstermelerini bekliyor ve rica ediyorum” dedi.

“31 Mart’ta Akdeniz halklarının istediği oldu”

Etkinlikte, seçim zaferine dair bir değerlendirme yapan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Nuriye Arslan; “Bugün burada, halkımızın yılların özlemini duyduğu bir zaferin kutlaması için bir araya geldik. Akdeniz halkı, yıllar boyunca hizmetlerden mahrum bırakılan, ötekileştirilen bir halktı. Akdeniz, tüm halkların bir arada yaşadığı bir bölgedir. 31 Mart’ta da halklar birleşti ve yönetimi değiştirme kararı aldı. Tabi istedikleri gibi de oldu. Bugün de bu heyecanı halklarımızla birlikte yaşamak muazzam bir mutluluk. Akdeniz Belediyesi, bütün Akdeniz halklarına kutlu olsun; Türk’üne, Kürt’üne, Arap’ına, Laz’ına, Çerkez’ine; tüm yurttaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Sarıyıldız; “Huzur ve barış içerisinde bir kenti halkımızla birlikte inşa edeceğiz”

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar Sarıyıldız da yaptığı açıklamada; gençlerin coşku ve heyecanına ortak olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Sarıyıldız; “Gencinden, yaşlısına, kadınından erkeğine, işçisinden emekçisinden bugün herkes burada ve bir arada. Herkesin dilinde aynı türkü, herkesin yüreğinde aynı coşku, heyecan ve aynı mutluluk… Herkes, hep bir ağızdan Akdeniz Belediyesi’nin tıpkı eskiden olduğu gibi coşku ve mutlulukla anılmasını istiyor. Akdeniz ilçemiz, tüm halkların bir arada, kardeşçe ve barış içinde yaşadığı çok zengin bir bölgemiz.

Hiç kimsenin de kimseyle bir sorunu yok. İstediğimiz de tam da bu. Hizmetlerimizle de gençlerin mutlu oldukları, kadınların toplumsal cinsiyet eşitsizliklerine karşı sığındıkları bir çatılarının olduğu, çocukların güvenli alanlarda oyunlar oynadığı ve insanların bir bütün halinde ekonomik, sosyal, siyasal krizlere karşı güvenip sığındıkları, huzur, barış içerisinde yaşadıkları bir kenti halkımızla birlikte inşa edeceğiz. Elbirliğiyle bunu başaracağız. Akdeniz’i hep birlikte layık olduğu yere getirelim. Akdeniz’i de Yenişehir’i de Mezitli’yi de Toroslar’ı da Tarsus’u da bir bütün halinde Mersin’i, Türkiye’nin en güzel kenti yapalım” şeklinde konuştu.

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan, açıklamalarının ardından Çilek Mahalleli gençler tarafından organize edilen zafer kutlamasına eşlik ederek vatandaşlarla birlikte halay çekti. Coşkunun hiç eksilmediği kutlamada vatandaşlar; Türkçe, Kürtçe ve Arapça ezgiler eşliğinde halaylar çekti, gökyüzü havai fişekler ve meşalelerle aydınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir