Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Siyaset

Başkan Hamit Karış’tan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

(Foto: Haber Merkezi)

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, tüm Mersinlilerin ve İslam alemi’nin bayramını kutladı. Mesajında, emeklilerin ekonomik zorluklarına ve Filistin’de yaşanan insani krize dikkat çeken Karış, bayramın umut ve barış getirmesini diledi.

“EMEKLİLERİMİZİN YÜZÜNÜN GÜLDÜĞÜ BİR BAYRAM DİLİYORUM”

Karış, mesajında, “Bayramlar; umut, neşe ve paylaşmanın arttığı, dargınlıkların sona erdiği müstesna zamanlardır. Ancak, bu bayramı maalesef emeklilerimiz büyük ekonomik sıkıntılar içinde karşılıyor. Bayram alışverişini bile zorlukla yapabilen, bir zamanlar kilo ile alınan bayram şekerlerini şimdi gram ile almak zorunda kalan emeklilerimizin, bu bayramda yüzlerinin güldüğü, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum,” dedi.

“FİLİSTİN’DE BARIŞIN HAKİM OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Filistin konusuna da değinen Karış, “Bayramlar, sadece ailemizle ve sevdiklerimizle kutladığımız özel günler değil, aynı zamanda tüm insanlık için barış ve huzur dolu günler olmalıdır. Özellikle Filistin’de yaşanan zulmün bir an önce son bulmasını, oradaki masum insanların barış içinde yaşayabilmesini diliyorum. Dünya genelinde yaşanan tüm savaşların ve çatışmaların sona erdiği, insanların kardeşçe bir arada yaşadığı bir dünya umuduyla bayramı karşılıyoruz,” ifadelerini kullandı.

“MERSİN VE İSLAM ALEMİNİN BAYRAMINI KUTLUYORUM”

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı, mesajını şu sözlerle sonlandırdı: “Bu duygu ve düşüncelerle, başta kıymetli Mersinliler olmak üzere, tüm İslam alemi’nin Ramazan Bayramı’nı kutlar, bayramın ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini dilerim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir