Perşembe, Haziran 20, 2024

Kent Yaşamı

Ünlü Oyuncu Jessica May Moderatörlüğünde Maç İzleme Etkinliği 

(Foto; Haber Merkezi)


Ünlü oyuncu Jessica May, futbol tutkusunu moderatör olarak katıldığı Ruffles ile UEFA Şampiyonlar Ligi Yarı Final maç izleme etkinliğinde gösterdi. Geceye eski milli takım futbolcumuz Ümit Karan ve spor yorumcusu Uğur Karakullukçu da maç yorumlarıyla damga vurdu.

PepsiCo’nun sevilen atıştırmalık markası Ruffles, ünlü oyuncu Jessica May moderatörlüğünde maç izleme etkinliği düzenledi. 8 Mayıs Çarşamba günü Zorlu PSM’de düzenlenen etkinliğe spor camiasının tanınan isimleri de katıldı. Real Madrid ve Bayern Münih arasında oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi Yarı Final maçını izleme etkinliğinde Galatasaray’ın ve milli takımımızın unutulmaz isimlerinden Ümit Karan ve spor yorumcusu Uğur Karakullukçu maç öncesi ve devre arasında yaptıkları maç yorumlarıyla heyecanı ikiye katladı. Etkinlik, PepsiCo Türkiye Yiyecek Kategorisi Kıdemli Pazarlama Direktörü Seren Çankırı’nın konuşmasıyla başladı. 

PepsiCo ve Ruffles’ın futbola verdiği önemi vurgulayan Çankırı, “Toplumlar ve kültürler arasında köprüler kuran, insanlara ilham veren futbolu desteklemeyi sosyal sorumluluk çalışmalarımızın ana eksenlerinden biri yaptık. Biz futbolun gücüne, toplumları kalkındıran ve ileriye taşıyan enerjisine, sağladığı morale inanıyoruz” dedi. 

Güzel oyuncu Jessica May, futbolun Brezilyalıların olduğu gibi Türklerin de genlerinde olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: “Türkiye’ye gelen Brezilyalı futbolcuların, buradaki atmosferden ne kadar etkilendiklerini biliyorum. Brezilya için futbol büyük bir değer taşıyor ancak Türkiye’deki taraftarlar için de öyle olduğunu gördüm ve bunu başka bir seviyeye taşıyorlar. 12 numara diye bir şey var Türkiye’de. Bu insanların tüylerini diken diken eden bir şey. Genelde kadınlar hep futbolun dışındaymış gibi görünür ama ben hem Brezilyalı hem de artık bir Türk vatandaşı olarak bunun yavaş yavaş değiştiğini çok rahat bir şekilde söyleyebilirim. Çünkü Türkiye’de birçok kulübün kadın futbol takımı da var.” İlerleyen yıllarda bunun çok daha ileri seviyelere taşınacağını ve taraftarların bu ligi de çok yakından takip edeceğini düşündüğünü söyleyen May, “Futbol denilince aklıma müzik de geliyor. Şampiyonlar Ligi müziğini ne zaman duysam tüylerim diken diken oluyor. İstanbul bu müziğe çok yabancı değil. Umarım statlarımızda bu sesi daha çok duyarız. Futbol gerçekten çok keyifli ve birleştirici. Birlikte sevinip, birlikte üzülmek çok güzel bir duygu” diye konuştu.

Daha sonra Zorlu PSM’de kurulan dev ekrandan Real Madrid-Bayern Münih futbol maçı izlendi. Real Madrid 2-1 kazanarak UEFA Şampiyonlar Ligi finalisti olmaya hak kazandığı maçın ardından düzenlenen panele katılan ünlü futbolcu Ümit Karan ve spor yorumcusu Uğur Karakullukçu maçın değerlendirmesini yaptılar. Ünlü oyuncu Jessica May’in moderatörlüğünü yaptığı panelde maçın yorumlanmasının yanı sıra Avrupa ve Türkiye’de futbolun farklı yönleri ele alındı.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir