Perşembe, Haziran 20, 2024

Gündem

Mezuniyet  Törenine Katıldılar

(Foto: Haber Merkezi)

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, eşi Yıldız Pehlivan ile birlikte, Yenişehir ilçesi Cumhuriyet Anaokulunda düzenlenen yıl sonu mezuniyet törenine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Vali Pehlivan öğrenci ve öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada: “Eğitim- öğretim uzun soluklu bir yolculuk, tıpkı hayatın kendisi gibi. Doğduğumuz andan itibaren ömrümüzün sonuna kadar eğitim ve öğretimle haşır neşir oluyoruz. Bu bağlamda okullarımız fiilen, çocuklarımızın öğretmenleri tarafından teslim alındığı bilgiyle donatılıp hayata hazırlandığı yerlerdir. Ana sınıflarımız, okul öncesi okullarımız ve eğitim kurumlarımız ayrı bir önem teşkil ediyor. Buradan mezun olacak çocuklarımız yarın ilkokula sonrasında ortaokula gidecekler. Liseye, üniversiteye gidecek, ailelerinin ve öğretmenlerinin rehberliği doğrultusunda inşallah hedeflerine doğru, emin adımlarla yol alacaklar.” dedi.
Konuşmasında gösteri yapan çocukların söyledikleri şarkılarda yer alan sözlere de yer veren Pehlivan, “Herkesin yüzünde küçük bir tebessüm olmalı. Büyüdükçe büyükler gülmeyi unutmamalı.” ifadelerine dikkat çekti.
Konuşmasının sonunda Pehlivan: “Bizim dileğimiz, duamız ve temennimiz; hanelerimizi, toplumumuzu, ülkemizi, dünyamızı çiçek bahçesine çeviren bu güzel çocuklarımızın yüzünün hep gülmesidir. Bugün olduğu gibi hayata tebessümle başladıkları bu yolda ilerleyen safhalarda da hep iyiliklerle karşılaşmalarıdır. Yüzlerindeki o gülücüğün eksik olmamasıdır. Bugün mezun alacak minik evlatlarımızı tebrik ediyorum, eğitim süreçlerinin ilerleyen safhalarında başarılar diliyorum. Onları yetiştiren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Deniz Yıldızları Sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Esin Dönmezler’in rehberliğinde gösterilerini sergiledi. ‘Babalar Günü’ne atfen ‘Seni Çok Seviyorum’ temalı slayt sunumu ve çocukların tiyatral gösterileri gerçekleştirildi.
Eşi Yıldız Pehlivan ile birlikte mezun olan öğrencilere diplomalarını takdim etti, öğrencileri tebrik etti.
Programa Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Burğut, Yenişehir İlçe Millî Eğitim Müdürü M. Necmeddin Dinç ve veliler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir