Pazar, Haziran 16, 2024

Gündem, Uncategorized

Mersin’ de Tefeci Operasyonu

(Foto: Haber Merkezi)

Mersin’ de galericilik yaparak araç alım-satımı adı altın da tefecilik yaparak haksız kazanç elde ettikleri iddia edilen şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi düzenlenen operasyonda 8 şahıs gözaltına alındı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, maddi durumu yeterli olmayan ve para ihtiyacı olan vatandaşlara borç para vererek yüksek faiz karşılığında borçlandırarak boş senetlere imza attırdıkları ve borçlarını ödemeyen vatandaşları da tehdit ettiklerini belirlendi.

Almış oldukları menkul ve gayrimenkulleri birlikte hareket ederek başkalarının üzerine yaptıkları araç alım-satımı gibi göstererek tefecilik olayını gizlemeye çalıştıklarını da tespit etti 3 müşteki şahıstan 17 milyon 960 bin lira haksız kazanç sağlayan şüphelilere yönelik polis ekipleri kimliği tespit edilen zanlılara bu sabah Özel Harekat desteğiyle düzenlenen eş zamanlı operasyonda  M.E.K., H.K., M.Ö., A.İ., T.K., R.D., F.E. ve M.T. gözaltına alındı. Kapılar koçbaşlarıyla kırılarak adreslerde yapılan aramalarda 2 tüfek, sahte basın kartı ile alacak verecek kayıtlarının tutulduğu evraklar ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslar, işlemleri yapılmak üzere emniyete götürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir