Pazar, Haziran 23, 2024

Siyaset

Kadınların Siyasette Daha Etkin Ve Aktif Bir Şekilde Yer Almasını Sağlayacak 

(Foto: Haber Merkezi)

Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında dile getirdiği “Fermuar Sistemi”ni büyük bir memnuniyetle karşıladığımı ifade etti.

CHP’li Cavidan Demirağ, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında dile getirdiği “Fermuar Sistemi” hakkında bir açıklama yaptı.

Demirağ, “Türkiye’nin içinde bulunduğu zorlu süreçte, kadın ve erkek eşitliğinin vurgulanması ve bu konudaki somut adımların atılması büyük bir önem taşımaktadır. Fermuar sistemi, kadınların siyasette daha etkin ve aktif bir şekilde yer almasını sağlayacak bir adımdır. Bu adımın CHP tarafından atılması gurur vericidir. Özellikle kadın erkek eşitliği uygulaması yapılacaksa liyakat esas alınmalıdır. Partide emek vermiş liyakat sahibi kadınlara öncelik verilmelidir” ifadelerini kullandı.

Ayrıca CHP’li Demirağ, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, bu önemli konuda gösterdiği duyarlılık ve liderlik için şükranlarımı sunarım. Fermuar sistemi, kadınların siyasi arenada daha görünür olmasını sağlayarak, toplumsal cinsiyet eşitliğine doğru büyük bir adım olacaktır.” şeklinde de konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir