Cuma, Haziran 21, 2024

Kadın

Kadınları Unutmadılar

(Foto: Haber Merkezi)

Mersin’de kurulu ve bir çok alanda hizmet sunan Derya Grup, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü unutmadı. Derya Grup Yönetim Kurulu Başkanı, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kış ve Derya Grup Yönetim Kurulu Üyesi Yeşim Kış Akcer, kadın çalışanlara özel bir etkinlik düzenledi.
Derya Grup’un geleneksel hale getirdiği programın bu yılki bölümünde kadınların tarihteki önemli başarılarını ve mücadelelerini hatırlatan Hüseyin Kış, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünyada her şey kadının eseridir” sözünü hatırlattı.
Kadınların Derya Grup’un vazgeçilmez bir parçası olduğunu söyleyen ve Çukurova Sanayi ve İş Dünyası (ÇUKUROVA SİFED) Başkanlığı süresince de kadınlarla önemli işlere imza attıklarını hatırlatan Hüseyin Kış, “Kadınlar sadece işlerini yapmakla kalmayıp aynı zamanda ekip ruhunu ve iş ortamının kalitesini de yükseltiyor” dedi.
Derya Grup olarak kadınların gücünü ve katkılarını önemseyen bir işletme olduklarını belirten ve hafta sonu TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilmesinin mutluluğunu da paylaşan Hüseyin Kış, “Kurumumuzda kadın çalışanlarımız yüzde 37. İş yerinde, toplumda ve hayatın her alanında, kadınların hak ettikleri değeri görmesi için hepimizin daha fazla çaba göstermesi gerektiğinin bilincinde olarak bu oranı arttırmayı hedefliyoruz. Kadınların gücünü, cesaretini ve dayanışmasını kutluyor, birlikte nice başarılara imza atmayı diliyorum. Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyor, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Hüseyin Kış, 8 Mart’a özel düzenlenen yemekli organizasyona katılan ve kendi alanlarında kadınlara özel açıklamalar yapan Prof. Dr. Filiz Çayan, Uzman Psikolog Deniz Hocaoğlu ve Uzman Diyetisyen Cansın Kış’a da teşekkür etti.
Derya Grup Yönetim Kurulu Üyesi Yeşim Kış Akcer ise kadınların güçlü ve cesur yanlarıyla her güne ayrı anlam kattığını söyledi. Ailenin temel direği kadınların iş dünyasında da öncü olduğuna dikkat çeken Akcer, toplumun kılavuzu ve geleceğin umudu olarak her alanda önemli roller üstlenen tüm kadınlara ve kadın çalışanlara teşekkür etti. Akcer, “İçinizdeki ışığı hiç ama hiç kaybetmeyin” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir