Pazar, Haziran 16, 2024

Sivil Toplum

Hayallerin Gerçeğe Dönüştüğü Yarışma

(Foto: Haber Merkezi)

Üsküdar Üniversitesi BrainPark Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğiyle gerçekleşen Girişimcilik Yarışması girişimcilere hayallerine bir adım daha yaklaşması için fırsat tanıyor. Startup İdea yarışması yenilikçi fikirleri olan girişimcilerin projelerini hayata geçirmeleri için destek önemli bir platform. Yarışmacılar yaratıcılıklarını ve yeteneklerini sergileyerek birbirinden özgün projelerini jüride yer alan deneyimli girişimcilere sunuyor ve Üsküdar Üniversitesi girişimcilerin hayallerini gerçeğe dönüştürmeleri aşamasında destek oluyor. 

Üsküdar Üniversitesi BrainPark Teknoloji Transfer Ofisi tarafından desteklenen Startup Idea yarışması, girişimlere ve girişimcilere destek olmak amacıyla düzenleniyor. Yarışma, projelerin profesyoneller tarafından değerlendirilmesi ve en kısa sürede en yüksek verimde para kazanır hale gelmesine göre sonuçlandırılıyor. Yarışmaya katılmaya hak kazananlar girişimciler, 48 saatlik bir kampa girerek öğrenmesi gereken her şeyi özet halinde öğreniyor ve eğitim alıyorlar. 

Yarışmanın farkı: Başlangıçtan yatırım aşamasına kadar projelere sahip çıkılıyor

Üsküdar Üniversitesi ARGEYEP (Arge ve Yenilik Politikaları Direktörlüğü) Proje Yöneticisi Meltem Bayraktar “ Bu yarışmada projelerin gelişimi ve ticari hayata kazandırılması için önemli görevler yüklenen Collective İdea ile işbirliği yapıyoruz. Collective Idea, girişimcilik hareketinin öncülerinden biri olarak Türkiye’de özel bir yere sahip. Kazanan projelere para kazanır hale getirilene veya yatırım alana dek sahip çıkılıyor. Bu yarışma, diğer yarışmalardan farklı olarak, projelerin başlangıç aşamasından itibaren geliştirilmesine odaklanıyor ve yatırım almayı amaçlıyor.” dedi.  

Yarışmaya katılan girişimcilerimize birçok fırsat sunacağız

Bayraktar “Yarışmaya katılan girişimcilerimize birçok fırsat sunacağız. Kazanan projelerin sahipleri, ödüllerin yanı sıra Üsküdar Üniversitesi gibi işbirliği yapacakları destekçilerinden faydalanacaklar. Startup Idea Yarışmasının ilk aşamasını geçip desteğe hak kazanan projeler 30 Nisan 2023 tarihinden itibaren gelişim süreçleri için destek programına alınacak ve sonucu kamuya duyurarak diğer girişimcilere de ilham olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir