Perşembe, Haziran 20, 2024

Kültür ve Sanat

Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar Etkinliği

(Foto: Haber Merkezi)

Tüm Türkiye 6 Şubat’ta yaşanan yıkıcı depremlerin yarattığı olumsuzlukları ortadan kaldırmak için seferber olurken, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü de, deprem bölgesinden Tarsus’a gelen mağdur ailelerin çocuklarına yönelik olarak moral etkinliği düzenledi.

Tarsus’a bağlı Atalar Mahallesi’nde yer alan Belediye Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen etkinliğe, deprem bölgesinden gelen ailelerin çocuklarının yanı sıra Atalar Mahallesi’nden de yoğun katılım oldu.

Alanında uzman ekibin gerçekleştirdiği programda çocuklar, geleneksel sokak oyunlarının yanı sıra eğitici etkinlikler ve palyaço eşliğinde halat çekme, eğlenceli drama oyunları ile sözel ifadeleri güçlendiren oyunlara katılarak, topraktan çömlekler yaptılar.

Yüz boyama, resim ve balon oyunları ile devam eden programda paylaşma ve dayanışmanın, oyunların iyileştirici gücünü yansıtıldı, çeşitli armağanlar dağıtıldı.

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “6 Şubat’ın acılarını dayanışma ile aşacağız. Her şeye rağmen umudumuz var. Bu umudu yaşatacak ve geleceğe taşıyacak olan da çocuklarımızdır. Onların gülücüklerine şahit olmak, bizlere moral oldu. Bu moralin sürdürülebilir olması içinde çalışmalarımız sürecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir