Pazar, Haziran 23, 2024

Gündem

Gençlerden Coşkulu Uyuşturucu Karşıtı Konser

(Foto: Haber Merkezi)

Eskişehir’de gençler uyuşturucuya karşı konser düzenledi. Genç müzik gruplarının sahne aldığı konserde TKP MK Üyesi Berkay Kemal Önoğlu da söz alarak uyuşturucuya karşı savaşın önemine değindi.

Türkiye’de özellikle gençler arasında artan uyuşturucu kullanımına karşı Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) gençlik örgütleri Türkiye Komünist Gençliği (TKG) ve Solcu Liseliler “Uyuşturucuya karşı yaşamın dozunu yükselt” kampanyasını başlatmıştı. Kampanya “Uyuşturucu kullananlara uzatılan bir dost eli” olarak görülüyor.

Söyleşi ve spor müsabakalarıyla geçen kampanyanın bir ayağı, Eskişehir’de düzenlenen bir konser oldu. Özdilek Eskişehir Koruluğu’nda düzenlenen konserde genç müzik grupları sahne aldı.

Ezolin, Gelgi, Santral ve Spontane gruplarının katıldığı konsere yüzlerce kişi katıldı. Ezolin’in sahne almasıyla başlayan konserde TKP Merkez Komite Üyesi Berkay Kemal Önoğlu da söz aldı.

Önoğlu, Eskişehir’in öğrenci kenti olduğuna vurgu yaparak uyuşturucuya karşı yapılan konserin ve bu konsere katlımın değerli olduğunu kaydetti. Önoğlu’nun konuşmasında öne çıkanlar şöyleydi:

“Adına ÇEDES dedikleri proje ile okullara imam sokuyorlar. 

Adına MESEM dedikleri proje ile liseli arkadaşlarımızı çalıştırıyorlar çocuk işçiliği meşrulaştırılıyorlar, okuyacak yaştaki genç arkadaşlarımız atölyelerde ölüyor.

Üniversitelerde barınma, beslenme gibi yaşamsal ihtiyaçlarımızı karşılayamaz haldeyiz, sporla sanatla ilişkilenmek potansiyelimizi keşfetmek neredeyse imkansız.

Özgürlüğün karşısında, bağımlılık vardır. İrademize saldıran en önemli olgulardan bir tanesi yobazlıksa, tarikatlarsa bir diğeri de bağımlılıktır. Çünkü kafamıza aklıma yöneliyor ve biz aklımızı özgürleştirmek zorundayız. Bağımlılığın özgürlük namına saflarımıza girmesine izin vermeyeceğiz. 

Okullarımızı sokaklarımızı bağımlılığa teslim etmeyeceğiz.“

Genç müzik grupları konserde hem kendi şarkılarını hem yaptıkları “cover”ları seslendirdi. Konser, bütün grupların “Çav Bella” söylemesiyle noktalandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir