Cuma, Haziran 21, 2024

Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Aday Adayı Necdet Yıldırım Bahaneler Buluyorsunuz Ama Sizi Sorumluluktan Kurtarmaya Yetmeyecek

(Foto: Haber Merkezi)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Aday Adayı Necdet Yıldırım, depreme ilişkin önemli değerlendirmede bulundu. İktidarın koordinasyon yönünden sınıfta kaldığını ifade eden Yıldırım: “Bir çok insan depremden değil koordinesizlikten, yetememezlikten vefat etti.” dedi.

Kahramanmaraş ve çevre illerde meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından yaralar sarılmaya devam ederken görülmeyen dikkat çeken noktalar da tartışmalara neden oluyor. İktidarın merkezlere dahi çok geç müdahale ettiğini belirten Yıldırım konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Şimdi kendilerini aklamak, işten sıyrılmak için asrın felaketini yaşıyoruz, bu en kötü afet , dünyada hiçbir devlet bunun altından kalkamaz vb. cümlelerle gerçekleri gizlemeye başladılar. Tamam diyelim ki her yere yetişilemedi, peki ilk 6-12-24 saat içinde tam teşekkülü olarak yetişip müdahale ettiğiniz  yer var mı? Köyleri, ilçeleri geçtim bizlere resmi olarak 10 tane ile tam olarak gittiniz mi gitmediniz mi onu söyleyin. Söyleyin ki halk bilein. Halkı bugün bari kandırmayın. Halk sizi sandıkta bekliyor. “ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir