Perşembe, Haziran 20, 2024

Siyaset

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel: AKP Konut Yapmak İçin Orman Ve Meralara Göz Dikti

(Foto: Haber Merkezi)

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile deprem bölgesinde mera ve ormanların yapılaşmaya açılacağını vurguladı. CHP’li Gökçel, “Son Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ek 16 maddeyi kullanarak meralarımızı ve ormanlarımızı yapılaşmaya olanak tanıdı” dedi.

CHP’li Cengiz Gökçel, bugün Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile orman ve meraların yapılaşmaya açılacağını söyledi. Gökçel, “Son Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ek 16 maddeyi kullanarak meralarımızı ve ormanlarımızı yapılaşmaya olanak tanıdı. AKP’nin depremzedelere bir yılda konut yapacağım sözü için ilk feda ettiği de ormanlarımız meralarımız oldu” dedi.

Alınan kararın gelecekte daha büyük afetlere sebep olacağını vurgulayan CHP’li Gökçel, “Buradan sesleniyorum; ormanlarımızı feda edin gelecekte depremden daha büyük felaketleri yaşamamıza imkan tanımayın” dedi. Gökçel, “Biz şehirlerimizi planlayalım vatandaşlarımızı depremde hayatını kaybetmeyeceği konutlarda yaşasın istiyoruz aynı zamanda gelecekte depremden daha büyük felaketlere yol açacak ormanların ve meraların katliamına da müsaade etmeyin” diyerek planlama yapılması gerektiğini ve ormanların yapılaşmaya açılmaması gerektiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir