Cuma, Haziran 21, 2024

Yerel Yönetimler

Bize Hizmeti Getiren İnsan Geldi

(Foto: Haber Merkezi)

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer’in Erdemli ve Kargıpınarı Seçim Koordinasyon Merkezleri açıldı. Açılışlarda alanları dolduran Erdemli halkı, ‘Vahap Başkan geldi, hoş geldi. Bize hizmeti getiren insan geldi’ diyerek coşkuyla Mersin’in başkanını karşıladı.

2019’da Erdemli’de verdikleri sözleri tuttuklarını ve projeleri bir bir hayata geçirdiklerini hatırlatan Seçer, “MBB oy için iş yapmaz. Her tarafı biliyoruz, her tarafta çalıştık” diye konuştu.

31 Mart’ta Mersin halkının Hizmet İttifakı’na oy vereceğini söyleyen Seçer, “Hizmetin partisi olmaz. Herkese eşit hizmet götürüyoruz” dedi.

Kent genelinde hangi bölgenin ne ihtiyacı ve sorunu varsa hepsine hakim olduklarına dikkat çeken Seçer, “Kentimizde ne var, hangi gruplar var, bizden beklentileri ne biliyoruz. Büyükşehir 5 yılda her kapıyı çaldı, her sokağa girdi. Biz hizmet yaparken yurttaşın kimliğini, siyasi bakışını, siyasi düşüncesini görmeyiz” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer’in Erdemli ve Kargıpınarı Seçim Koordinasyon Merkezleri açıldı.

Açılışlara Başkan Seçer’in yanı sıra; CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, CHP Erdemli Belediye Başkan Adayı Mehmet Mavi, CHP Erdemli İlçe Başkanı Ahmet Dursen Şahin, il ve ilçe örgütlerinin yöneticileri, partililer ve Erdemli halkı katıldı.

Seçer: “Kargıpınarı kararını çoktan verdi”

Kargıpınarı’ndaki açılışta konuşan Başkan Vahap Seçer, Kargıpınarı halkının kararını ‘Hizmet İttifakı’ndan yana kullandığını belirterek, “Çünkü Kargıpınarı Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden 5 yıl boyunca hizmet aldı” dedi. Kargıpınarı’nın sorunlarından kaçmak yerine hizmet getirdiklerini belirten Seçer, “5 yıllık hizmeti gören Kargıpınarı halkı kararını zaten verdi. ‘Başkanımızı bırakmayacağız, Başkanımızla devam edeceğiz, hizmetleri almaya devam edeceğiz’ dedi. Biz de Kargıpınarı’nı önemsiyoruz, Erdemli halkını seviyoruz” sözlerine yer verdi.

“Hizmetlerimizde yurttaşın siyasi kimliğine bakmayız”

Kent genelinde hangi bölgenin ne ihtiyacı ve sorunu varsa hepsine hakim olduklarına dikkat çeken Seçer, “Kentimizde ne var, hangi gruplar var bizden beklentileri ne biliyoruz. Biz hizmet yaparken yurttaşın kimliğini, siyasi bakışını, siyasi düşüncesini görmeyiz. Ama biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Bizim yolumuz belli. Bizim yolumuz Atatürk’ün yolu, onun peşinden gideceğiz” diye konuştu.

“5 yılda 161 bin ton asfalt kullandık”

Daha sonra Erdemli Seçim Koordinasyon Merkezi’nde konuşan Seçer, hizmet süreleri boyunca, gelişen ve büyüyen Erdemli’ye önemli hizmetler yaptıklarını söyleyerek, “5 yıldır emek ettik, gecemizi gündüzümüze kattık, yurttaşlarımızın her ihtiyacına koştuk” dedi.  2019 yılında seçimi kazandıkları zaman Erdemli’ye geldiklerini ve yollarını yapacaklarına söz verdiklerini söyleyen Seçer, verdikleri sözü tuttuklarını ifade etti. Seçer, tarım ve hayvancılıkla uğraşan Erdemli halkı için yolun ne kadar önemli olduğunu bildiklerini belirterek, “5 yılda 161 bin ton asfalt kullandık. Erdemli bunu hak ediyor” diye konuştu. Yolunu yaptıkları mahalle ve grup yollarını sıralayan Seçer, “Önceden arabalar ayda bir rot değiştiriyordu, lastik kırıyordu, çukurlara giriyordu, şimdi yağ gibi gidiyor” dedi.

“Sözünü verdiğim Mergin Köprüsü’nü yaptım”

2019 seçimlerinde aday olduğu zaman Mergin Köprüsü’nü yapacağının sözünü verdiğini hatırlatan Seçer, “2020 yılında Mergin köprüsünü hizmetinize açtım. Elli yıllık hikaye tarih oldu” ifadelerine yer verdi. Seçer, yapımı yılan hikayesine dönen Erdemli Sebze Hali’ni de bitirerek esnafın hizmetine sunduklarını hatırlattı.

“Siyasette asalet, nezaket önemlidir”

2021 yılında hizmete açılan Lamos Köprüsü hakkında bir Belediye Meclis üyesinin kendisine teşekkür ettiğinden söz eden Seçer, siyasetin nezaket içerisinde yapılmasının çok önemli olduğuna vurgu yaptı.  Seçer, “Memlekete hizmet eden, taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun. Ben hayatım boyunca kimseye öykünmedim, kimseyi kıskanmadım. Ben buyum, kimliğim bu, düşüncem bu, tavrım bu. Ama kendi içimde en iyisi olmaya çalışırım. Kimseyle bir yarışım yok. Yarışım, mücadelem kendimle. Başarılı insanı da takdir ederim. Siyaset böyle yapılmalı. Siyasette asalet, nezaket önemlidir. Birbirimize kibar davranacağız. Meclis üyesi kardeşimiz ‘Vahap Başkan teşekkür ediyorum. Bu köprüyü bitirmek sana nasip oldu’ dedi ve biz Lamos Köprüsü’nü 2021 yılında Erdemlililerin hizmetini açtık. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“Asaletli bir siyasetçi, özellikle bir belediye başkanı, ideolojik düşünmez”

Yurttaşlara sundukları hizmetlerde hiçbir ayrım yapmadıklarının altını çizen Seçer, “Hizmetin partisi olmaz. Asaletli bir siyasetçi, özellikle bir belediye başkanı, ideolojik düşünmez. Biz belediye yönetimine geldik, ayrımcılığı yerin yedi kat dibine gömdük. Ben ya da herhangi bir kimse, AK Parti’nin görüşlerini beğenmeyebilir ama AK Partili yurttaşlardan neden nefret edeyim? Ya da bir başka partiliysem CHP’li seçmenlerden neden nefret edeyim? Onları neden hizmetsizliğe mahkûm edeyim. Bu yakışır mı? Ben AK Parti’nin görüşünü benimsemiyor olabilirim ama AK Partili yurttaşlarımı da tüm sağ partiye mensup yurttaşlarımı da seviyorum” diye konuştu.

Erdemli’de yaşayan ve özellikle tarımla uğraşan yurttaşlar için yeni dönemde de ihtiyaç duyulan alanlarla ilgili hizmetler sunmaya devam edeceklerini söyleyen Seçer, “Biz şimdiye kadar tüm ilçelerimize fide fidan, sulama borusu, hayvancılık desteği verdik. ‘Hadi gel köyümüze destek verelim’ projesi kapsamında toplam 240 işletme kurduk. Sulama kooperatiflerinin güneş enerji santralleri projelerinde destek vereceğiz. Onların elektrik faturalarına ödediği parayı ortadan kaldırarak rahat bir nefes almasını sağlayacağız. Bu yeni dönemde yapacağımız en önemli tarımsal destek” dedi.

“Büyükşehir Belediyesi yaparsa en iyisini, en kalitelisini yapar”

Yol yapım çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğine dikkat çeken Seçer, Büyükşehir ekiplerinin şu anda Erdemli Erdemoğlu Bulvarı, Sabahattin Çakmakoğlu Caddesi ve Şehit Üsteğmen Caddesinde sürdürdükleri çalışmaların sonuna geldiklerini söyledi. Seçer, “Biz yol yaparken üstün körü yapmıyoruz. Bu caddelerde içme suyu şebekelerini değiştirdik. Altyapınızı tamamen yenileştirdik, ondan sonra üst yapınızı yaptık. Mersin Büyükşehir Belediyesi yaparsa en iyisini, en kalitelisini yapar. Mersin Büyükşehir kötü, günü kurtarmak, oy, göz boyamak için iş yapmaz. Yolun altyapısını yapar, sonra yolun kendisini yapar. Bizim yaptığımız imalatlar sağlam ve düzgündür” ifadelerini kullandı.

Erdemli’de otogar sorunun Erdemli Belediyesi’nin yer tahsisi yapmadığı için devam ettiğini kaydeden Seçer, “Bir türlü anlaşamadık. Neyse artık Mavi Başkan var. Mavi başkana diyeceğiz ki ‘Başkanım Mersin Büyükşehir Belediyesi, Erdemli Belediyesi iş birliği yapsınlar. Erdemlililere yaraşır bir otogar yapalım’. Bu iş böyle uyum içerisinde olur. Bu size sözümdür. Arsa problemi çözülür çözülmez bir yıl içerisinde hizmetinizi sunacağız” dedi.

“Altyapı çalışmaları en kısa sürede sonuçlanacak”

Limonlu’da İller Bankası’nın yaptığı kanalizasyonun çöktüğünü söyleyen Seçer, “Biz bunu yeniden ayağa kaldıracağız. O bölgedeki vatandaşlarıma sözümdür; Limonlu’da kanalizasyon sorununu ortadan kaldıracağız. Mevcut arıtmamıza yeni kanalizasyon hattımızı bağlayacağız. Yine Tömük ve Arpaçbahşiş kanalizasyon hattı, Kızkalesi derin deniz deşarjını yapacağız. Toplam tamamladığımız, devam eden, planladığımız; 1 milyar 687 milyon TL tutarında proje var” dedi. Tömük’ü çok önemsediklerini kaydeden Seçer, “Altyapı yatırımları çok pahalı. Onun için mutlaka kredi bulmamız lazım. 17 milyon avroluk yatırım yani 5 milyar liradan fazla bir para. Bu para bu bölgenin tamamına yetecek şekilde. Söz veriyorum, Tömük’ün en kısa sürede temelini atacağız. Ardından da Limonlu’nun bütün çalışmalarını başlatacağız” sözlerine yer verdi.

Kentin her noktasıyla ilgili sorunlara hakim olduğunu vurgulayan Seçer, “Bu memleket bizim. Çocuklarımız, geleceğimiz, ülkemiz için, Atatürk’ün kemiklerini sızlatmamak için çalışacağız. Hep beraber çalışacağız. Biz büyük bir milletiz, biz biriz, beraberiz” dedi.

“Erdemli’de Mehmet Mavi, Mersin’de Vahap Seçer”

Yaptığı hizmetlerden memnun olan yurttaşlara seslenen Seçer, “Yerel seçimlere gidiyoruz, partinize saygı duyuyorum ama 31 Mart’ta Mersin Büyükşehir’de Hizmet İttifakı’na oy verin. Mersinliler ahde vefayı bilir. Mavi Başkanımız ‘Büyükşehir Belediye Başkanımızın 5 yıllık deneyimi ile onun bana vereceği destek ile Erdemliye hizmet etmek istiyorum’ diyor. Erdemli’de Mehmet Mavi, Mersin’de Vahap Seçer” diyerek sözlerine son verdi.

Mavi: “Huzur, uyum ve hizmet istiyorsanız Vahap Başkan, Mavi Başkan”

CHP Erdemli Belediye Başkan Adayı Mehmet Mavi, 31 Mart’ta sloganlarının ‘Mersin’de Vahap Başkan, Erdemli’de Mavi Başkan’olduğunu kaydederek, “Ne ben yalnızım, ne siz yalnızsınız. Erdemli 152 bin kişiyle yeni bir dönemeçte. Gün hesapların günü değil, geçmiş kırgınlıkların, dargınlıkların günü değil. Gün yaşadıklarımızın farkında olma günü. Layık olmadıklarımıza ‘dur’ demek için kenetlenme günü. İşsizliğe son vereceğiz, yoksulluğa ve yolsuzluğa son vermek için geliyoruz” dedi.

Program, merkezlerin açılışının gerçekleştirilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

SKM açılışları öncesi esnaf ziyareti yapan Seçer, Kargıpınarı halkıyla bir araya geldi, bol bol sohbet etti. Seçer’e tam destek veren Kargıpınarı halkı “Kargıpınarı sizinle güzelleşti. Mersin sizinle güldü” dedi. Seçer de destekleri için teşekkür ederek gelecek dönemde de halkın hizmetinde olduklarını belirtti. Seçer ayrıca, ilçede bulunan bir narenciye paketleme tesisini ziyaret ederek işçilerle bir araya geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir