Perşembe, Haziran 20, 2024

Siyaset

Başkan Karış Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Tüm Öğrencilere Ve Eğitimcilere Başarılar Diledi

(Foto: Haber Merkezi)

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış’tan Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı ve Özel Okulların Ücretlendirilmesine Dair Çağrı

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm öğretmenlere, öğrencilere ve velilere başarılar diledi.

Başkan Karış mesajında: “Yeni bir eğitim-öğretim yılının zil sesiyle başlayacak olmasının heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Bu özel süreçte tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize başarılar dilerim. Velilere bu süreçte büyük bir sorumluluk düşüyor. Çocuklarımızın eğitimi ve gelişimi için ortak bir çaba ve destek esastır.”

Başkan Karış, mesajının devamında özel okulların ücretlendirilmesine dair önemli bir çağrıda bulundu: “Özel okulların giyim, kırtasiye, yemek ve servis gibi ek ücret taleplerinin Milli Eğitim Bakanlığınca acilen denetlenmesi gerektiğine inanıyorum. Eğitimde fırsat eşitliği ve şeffaflığın sağlanması için bu denetimlerin artırılması büyük önem taşımaktadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir