Perşembe, Haziran 20, 2024

Siyaset

AKP Milletvekili Kıratlı’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

(Foto: Haber Merkezi)

AKP Mersin Milletvekili ve Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi Ali Kıratlı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Basın mensupları, kamuoyunun haber alma hakkı doğrultusunda hakikati gözeterek hızlı, doğru ve tarafsız şekilde görevini icra ederek toplumlar için şüphesiz en önemli bilgi kaynağıdır” ifadelerini kullandı.

Kıratlı, gazeteciliğin demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu vurguladığı mesajında, gazetecilerin toplumun bilgiye erişim hakkını savunarak ve kamuoyunu aydınlatarak önemli meseleleri gündeme getirmesiyle birlikte demokratik süreçlere katkı sağladığını belirtti.

AK Parti Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, mesajının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

“Toplumun aydınlanması, doğru haberlere ulaşması için birer kılavuz görevi üstlenen basın mensupları demokrasinin korunmasında önemli bir rol oynar.

Basın mensupları doğruyu arama, gerçekleri gün yüzüne çıkarma ve toplumu bilgilendirme konusundaki çabalarıyla büyük bir sorumluluk taşımaktadır. Basın mensuplarının doğru ve tarafsız haberleri sayesinde toplum olarak daha bilinçli, daha şeffaf ve daha demokratik bir yapıya sahip oluyoruz.

Bu özel günde, sizlere teşekkür etmek ve gösterdiğiniz fedakarlık için minnettarlığımızı ifade etmek istiyorum.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber bilgi kirliliğinin hızla yaygınlaştığı, dezenformasyonun ve kara propagandanın gerçeklerin önüne geçtiğini üzülerek gördüğümüz şu günlerde gece gündüz demeden büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarken, sağlık, başarı ve kolaylıklar diliyorum.“

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir