Cuma, Haziran 21, 2024

Kent Yaşamı

10 Yaşındaki Roman Feyzi Geleceğin Kemancısı Olmak İstiyor

(Foto; İsra İsa)

1 yıldır müzisyenlik yapan Feyzi Moltekin geleceğin başarılı müzisyenleri için de ilham kaynağı oluyor. Büyüyüp sanat dünyasına adım atmak istiyor.

Feyzi 10 yaşında 5. Sınıf Gazi Osman Paşa ortaokulunda okuyor. Feyzi 9 yaşından beri keman kurslarına gidiyor. Feyzi hem okuldaki hem de keman çalmaktaki başarısı ile dikkat çekiyor. Nasıl müziğe başladığı sorulduğunda ise, “Babamla köye giderken babamın arkadaşlarının müzik aletleri çaldığını gördüm ve ben de babama keman çalmak istediğimi söyledim.” diyor. Bu olayın ardından babası ona bir keman alıyor. Feyzi kurslara devam ederek darbuka, davul ve keman çalmayı öğreniyor.

Feyzi keman çalmak konusundaki duygularını da şu sözlerle ifade ediyor;” Ben en çok keman çalmayı severim. Kemanımı hiç aksatmadan çalıyorum. Etrafımdakilerin görüşü ise benim ilerde başarılı bir kemancı olacağım yönünde. Bu da beni çok mutlu ediyor. En büyük destekçim de ailem.” Şu anda Romanlardan oluşan 6 kişilik bir grup ile müzik yapmaya devam ediyorlar. Bu grupta daha küçük Roman çocukların da olduğunu söyleyen Feyzi kemanda kendisini başarılı ve üstün görüyor. Romanlarla da ilgili olarakİ “Roman halkı dünyanın en renkli ve neşeli göçebe topluluklarından biridir.” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir