Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Siyaset

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan: Akdeniz Belediyesini Büyük Bir Farkla Kazanacağız

(Foto: Haber Merkezi)

Bozan: Akdeniz Belediyesi’ni büyük bir farkla kazanacağız!
Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, Akdeniz ilçesinde gerçekleştirilen Batmanlılar Derneği ve kahvehane ziyaretlerinde 2024 yalında yapılacak yerel seçimlere ilişkin açıklama yaparak, “Akdeniz Belediyesi’ni büyük bir farkla kazanacağız” dedi.
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti) kongre hazırlıkları öncesinde düzenlenecek il konferansı için Mersin’e gelen Yerel Yönetimlerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Batman Milletvekili Av. Mehmet Rüştü Tiryaki, Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, HDP İl Eşbaşkanları Bedriye Kuş ve Hoşyar Sarıyıldız, Akdeniz İlçe Eşbaşkanı Nizar Esen ile birlikte dernek ve kahvehane ziyaretleri gerçekleştirdi. Akdeniz’deki yurttaşlar, ziyaretlerde bulunan heyete yoğun ilgi gösterdi.

Heyet, ziyaretler kapsamında; Batmanlılar Derneği ile Siirt Pervari’ye bağlı Heşet ve Sanih köylülerine ait kahvehanelerde halkla bir araya geldi.
TİRYAKİ, HALK TOPLANTILARINI ANLATTI
Yeşil Sol Parti Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, halk buluşmalarında seçimden sonra yeniden yapılanma sürecinde gerçekleştirdikleri halk toplantıları hakkında bilgiler verdi. Tiryaki, “Herkes eleştirilerini, parti eksikliklerini dile getirdi. Bu toplantılardan sonra bir rapor hazırladık ve kongreye giderken çalışmalarımızın nasıl olması yönünde değerlendirmelerde bulunduk. Bundan sonra yerelden merkeze kararlar alınacak. Eğer gücümüzü birleştirmezsek gün geçtikçe yok olacağız. Partimizde her kesimden insanın yeri var” dedi. 
BOZAN: “AKDENİZ BELEDİYESİ’Nİ BÜYÜK BİR FARKLA KAZANACAĞIZ”
Mersin’de büyük bir sorun yumağı haline gelen ve gençleri bataklığa sürükleyen uyuşturucu satışı ve kullanımının yaygınlaşması, bireysel silahlanma ve çeteleşmeye dair konuşan Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, gençlerin göz göre göre kör bataklığa saplanmasına izin vermeyeceklerini, bu sorunlara karşı da halkla birlikte bir mücadele başlatacaklarını belirtti.
2024 yılında yapılacak yerel seçimlere de değinen Milletvekili Bozan, şunları söyledi:

“Akdeniz’deki gücümüzü biliyoruz. Buradaki birinci parti biziz. Halkımızın desteği her geçen gün daha da artıyor. Bu süreçte bir eksikliğe düşmeyeceğiz. Nereye gittiysek halkımızın bizlerden talebi şu; ‘Ne yaparsanız yapın, bizim olan Akdeniz Belediyesi’ni bir daha kaybetmeyelim.’ Bizim tek görevimiz seçimlere girip seçimleri kazanmak değil. Ama bu seçimler de siyasetimizin bir parçası. Hep birlikte çalışacağız. Bugün Akdeniz’de birinci partiyiz. Ama birinci olmak yetmiyor. Biz Akdeniz  Belediyesi’ni büyük bir farkla kazanacağız. Sonrasında da yerel demokrasi örneğini hayata geçireceğimiz belediye pratiği ile de halkla birlikte başarılı çalışmalara imza atacağız”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir