Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Gündem

UGC Mersin Şubesi Resmen Faaliyette

(Foto: Haber Merkezi)

2019 yılında Kocaeli’de kurulan ve dünya çapında Türk ve yabancı gazetecilere hizmet vermekte olan Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti’nin Türkiye’deki ikinci şubesi olan Mersin şubesinin 1. olağan genel kurulu gerçekleşti. Mersin Kongre Merkezi`nde gerçekleşen  genel kurula UGC Genel Başkanı Ahmet Öz, Genel Başkan Yardımcısı Tezcan Aydın, Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Otuzbir, UGC Suriye Halep Temsilcisi Jehad Almohhamed Albarakad da katıldı. Anadolu Yönetim Danışmanları Derneği Başkanı Ferudun Gündüz de genel kurula misafir olarak katıldı. UGC Mersin Şubesi Başkanı, gazetemiz imtiyaz sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü de olan Gültekin Hakan Koçman oldu.

Genel kurulun gerçekleştirilmesi ile UGC Mersin Şubesi’nin yönetim ve denetim kurulları resmen oluştu ve resmi olarak faaliyete geçti. Gerçekleştirilen genel kurulun divan başkanlığını Mersin`in önemli iş insanlarından, İş insanı Gözüyle Ekonomi Demokrasi Siyaset kitabının da yazarı Mustafa Güler yaptı.  Divanın katip üyeliklerini ise Hataylı Gazeteci Pelin Koru ve Romanların Sesi Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Halil İbrahim Nurbel yaptı.

Genel kurul divan heyetinin oluşmasının ardından genel kurul bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. UGC Mersin Şubesi Kurucu Başkanı Koçman’ın şubenin kuruluşundan genel kurula kadar geçen süre içerisinde yapılan faaliyetleri sözlü olarak sunmasının ardından yönetim ve denetim kurullarının oylanmasına geçildi. Kurucu Başkan Koçman’ın hazırladığı liste oy çokluğu ile kabul edildi.  

Koçman, “Çok önemli ve zor bir görev üstlendik”

Koçman yaptığı teşekkür konuşmasında Türkiye’deki basın ve ifade özgürlüğü alanındaki baskı ve kısıtlamalara dikkat çekerek çok önemli ve zor bir görevi üstlendiklerini ifade etti. UGC Mersin Şubesi üyelerinin tamamının gazeteciliğe, gazetecilere, gerçeğe ve hakikate, insan hakları ve demokrasiye değer veren ve güçlünün değil de, haklının yanında olmak için çaba gösteren insanlar olduğunu belirten Koçman,  bu yüzden bu oluşumun çok değerli olduğunu vurguladı.  Kendisine ve yönetim ve denetim kuruluna destek verdikleri ve Mersin`de böyle bir gazetecilik örgütünün kurulmasını mümkün kıldıkları için tüm üyelere teşekkür etti.

UGC genel başkan yardımcılarından şubeye tam destek

Koçman’ın konuşmasının ardından bir selamlama konuşması yapan UGC Genel Başkan Yardımcısı Aydın Tezcan  yaptığı konuşmada şubenin kuruluşundan duyduğu mutluluğu ve memnuniyeti dile getirerek şubenin başarılı olacağına gönülden inandığını belirtti. Tezcan’ın ardından ikinci selamlama konuşmasını UGC Genel Baskan Yardimcisi Hikmet Otuzbir yaptı. Konuşmasında Otuzbır, UGC Mersin Subesı’nin kuruluşunu tebrik ederek şubenin gelişmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını  belirtti.

UGC Genel Başkanı Öz, “ Mersin şubesinin kuruluşu ile Türkiye’de UGC’nin büyümesinin daha da hızlanacak`

Genel kurul kapanış konuşmasını UGC Genel Başkanı Ahmet Öz yaptı Öz konuşmasında UGC Mersin Şubesi’nin Türkiye’de kurulan ikinci şube olarak çok önemli olduğunu söyledi. Mersin şubesinin kuruluşu ile Türkiye’de UGC’nin büyümesinin daha da hızlanacağına inandığını söyleyen Öz, UGC’yi hem Türkiye hem de dünyada lider bir gazetecilik örgütü yapmak için canla başla çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. Son olarak UGC’nin gazetecilere sunduğu hizmet ve fırsatlardan bahseden Öz, tüm genel kurul katılımcılarını selamlayarak Başkan Koçman’a ve yeni yönetime başarılar diledi.

UGC Mersın Şubesının yonetım ve denetım kurulu lıstesı ıse şöyle,

Yönetim Kurulu Asil

G. Hakan Koçman

Ali Gültekin 

Melike Irmak Bolcan

Bilgin Yeşilboğaz

Ahmet Yigit

Yönetim Kurulu Yedek

Ali Yıldız 

Semir Bolat

Alper Tolga Akkuş

Ali Daylam

Uğur Pişmanlık  

Denetim Kurulu Asil

Sami Doğan

Halil İbrahim Nurbel

Tayfun Tuna

Denetim Kurulu Yedek

Abdullah (Nicholas) Öztürkmen

Serdar Kocapınar

Aziz Avcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir