Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Yerel Yönetimler

Toroslar Belediyesinden Hareketlilik Farkındalığı

Toroslar Belediyesinden Hareketlilik Farkındalığı Kutlandı

Foto:(Toroslar Belediyesi Basın Bürosu)

Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’nı, dolu dolu geçiriyor.

“Şehrini Keşfet, Gelecek Enerjini Koru” temasıyla tüm dünyada gerçekleşen kampanyada Toroslar Belediyesi; spor yapmayı, yürümeyi ve bisiklete binmeyi özendirici etkinlikleriyle farkındalık yaratıyor.

Sağlıklı ve sürdürülebilir bir kent yaşamı için 22 Eylül’e kadar devam edecek hafta kapsamında “Bisikletli Sürüş ve Arabasız Gün” etkinliği yapıldı.

Toroslar Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi önünde başlayan Bisikletli Sürüş Etkinliğinde,  belediye personeli ve bisiklet tutkunları kilometrelerce pedal çevirdi.

Arabasız Gün Etkinliği için Sağlık Mahallesi, trafiğe kapatıldı. Halk oyunları, tenis, birçok spor ve sosyal aktivitelerin yer aldığı programda; 7’den 70’e herkes hem doyasıya eğlendi hem de hareketli bir gün geçirdi. Etkinlikte, bireysel araçlar yerine yaya ve bisikletli ulaşıma teşvik edildi.

BAŞKAN YILMAZ; “ALIŞKANLIKLARIMIZI DEĞİŞTİRELİM”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Türkiye Belediyeler Birliği’nin ulusal koordinatörlüğünde ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun desteğiyle sürdürülen kampanya kapsamında hafta boyunca belediye personelini, özel bireyleri ve 7’den 70’e herkesi sportif etkinliklerle buluşturduklarını söyledi.

Gelecek nesillere daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent bırakmak için çalıştıklarını dile getiren Başkan Yılmaz, Avrupa Hareketlilik Haftası için hazırladıkları etkinliklerin odak noktasının da sürdürülebilir ulaşım çözümleri ve yaşam kalitesinin arttırılması olduğunu söyleyerek; “Toroslar Belediyesi olarak spora verdiğimiz önemi her fırsatta gösteriyoruz. Amacımız, alışkanlıkları değiştirmek. Yürüyelim, bisiklete binelim, spor yapalım, hareket edelim. 22 Eylül tarihine kadar sürecek etkinliklerimize herkesi davet ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir