Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Siyaset

Süt Ve Yumurta Lüks  İhtiyaç Kategorisine Girdi

(Foto: Haber Merkezi)

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, ülke ekonomisine ilişkin değerlendirmede bulundu. Vatandaşların temel ihtiyaç olarak gördüğü et, süt ve yumurtanın lüks ihtiyaç kategorisine girdiğini belirten Başkan Karış iktidarın ivedilikle enflasyona radikal çözümler bulması gerektiğini söyledi.

Başkan Karış, Türkiye’deki enflasyonun gün geçtikçe arttığını ve vatandaşların büyük bir ekonomik krizle baş başa bırakıldığını söyledi. İktidarın geçici ekonomik politikalarla enflasyonu durdurma çabasının gülünç olduğunu belirten Başkan Karış iktidarı seslenerek şunları söyledi:” İliklerimize kadar yaşanan ekonomik zorluklar ve enflasyondaki hızlı artış, halkımızın yaşam standartlarını ciddi şekilde etkilemektedir. ENAG ve TÜİK gibi kuruluşların açıkladığı rakamlar, endişe verici bir tabloyu ortaya koymaktadır. ENAG’a göre enflasyonun %125’e kadar yükselmesi ve TÜİK tarafından %70 olarak açıklanan enflasyon oranı, ülkemizdeki ekonomik krizin boyutlarını ve iktidarın güvenilirliğini kaybetmesini gözler önüne sermiştir.

Bu ekonomik kriz ortamında, halkımızın günlük yaşamında karşılaştığı zorluklar artmaktadır. Özellikle temel gıda maddelerinin fiyatlarının uçması, halkımızın temel ihtiyaçlarını karşılamasını güçleştirmektedir. Bir kilo kıyma için 520 lira, bir litre süt için 45 lira, bir kilo beyaz peynir için 250 lira gibi astronomik fiyatlar, halkımızın maddi sıkıntılarını gözler önüne sermektedir. AKP hükümeti, ülkeyi felakete sürüklemiştir. Bizlere geçici politikalar değil kalıcı ve istikrarlı politikalar lazımdır. Aksi halde Türkiye iflasını yakın bir zamanda açıklayacaktır”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir