Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Gündem

Kırmızı Ceket Filminin İlk Oyuncu Seçimleri Yapıldı

(Foto: Haber Merkezi)

Mersinli Gazeteci Ali Gültekin’in bir madde bağımlısı haline gelerek sokaklarda yaşamaya başlamasını ve sonrasında kızının ve birkaç gazeteci arkadaşının çabalarıyla madde bağımlılığından kurtularak eski hayatına geri dönüşünü konu alan Kırmızı Ceket adlı filmin oyuncu seçimleri Mersin’de yapıldı. Mersin Balıkçı Barınağı Lokali’nde gerçekleşen seçimlere pek çok amatör ve profesyonel oyuncu adayı katıldı.

Yapımcılığını G. Hakan Koçman ve Esra Açık’ın üstlendiği filmin oyuncu seçimlerinde filmin yönetmeni Erdal Açık ile filmin tüm çekirdek kadrosu hazır bulundu. Seçimlere 5 ve 50 yaş arasındaki 38 oyuncu adayı başvurdu ve adayları kamera karşısında filmde rol almak için ilk sınavlarını verdi. Oyuncular kendilerini tanıttıktan sonra (audition) verilen rolleri kamera karşısında oynadı. Neşeli ve rahat bir ortamda geçen seçmelere halk ta yoğun ilgi gösterdi.

Kırmızı Ceket filminin yönetmenliğini üstlenen Erdal Açık Mersinli amatör ve profesyonel oyuncuların seçmelere göstermiş olduğu ilginin önemli olduğunu belirtti. Filmin, bütün süreçleri boyunca halkla etkileşim halinde olması ve böylece Ali Gültekin’in herkes için örnek olan hikayesi üzerinden madde bağımlılığı ile ilgili farkındalık yaratmak istediklerini de ifade eden Açık, bu yüzden seçimler için Mersin Balıkçı Barınağı Lokali’ni seçtiklerini söyledi. Mersin’de sinema ve oyunculuk anlamında da çok önemli bir potansiyel olduğunu söyleyen Açık, Kırmızı Ceket filminin bu potansiyeli açığa çıkarmak konusunda Mersin’de önemli bir rol oynayacağına inandığını söyledi.

Açık, “Oyuncu seçimleri devam edecek.”

Yönetmen Açık, şu ana kadar yapılan başvurulardan da memnun olduklarını belirterek seçimlere katılmak isteyen pek çok kişinin de çeşitli sebeplerden dolayı katılamadığını söyledi. Bu yüzden Temmuz ayı içerisinde de seçimlerin devam edeceğini söyleyen Açık, bir sonraki seçimleri yine KrımızCeketFilm Instagram hesabından ve basından duyuracaklarını dile getirdi. Açık ayrıca filmin yerel, ulusal ve uluslararası çapta tanıtımı konusunda çalışmalar sürdüren Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti’ne de teşekkürler etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir