Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Ekonomi

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Ailesi Büyüyor

(Foto: Haber Merkezi)

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, ÇUKUROVA SİFED ailesinin her geçen gün büyüdüğünü vurguladı.

Adana ve Mersin’in sosyal ve ekonomik kalkınması için samimi çalışmalar yürütmenin kıvancını yaşadıklarını belirten Başkan Hüseyin Kış, Seyhan Soroptimist Kulübü’nün ÇUKUROVA SİFED ailesine katılmasından duyduğu mutluluğu paylaştı.

Bünyesinde 30 federasyon ve 286 dernek üzerinden 50 bini aşkın şirket yer alan Türkiye’nin en büyük bağımsız iş dünyası örgütü olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) çatısı altında  faaliyet gösteren ÇUKUROVA SİFED’in toplumun tüm kesimlerine ulaşmaya gayret ettiğini, Adana ve Mersin’deki valilik makamları başta olmak üzere belediyeler, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşları ile sürekli bir diyalog halinde olduklarını dile getirdi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Hüseyin Kış, ÇUKUROVA SİFED’in Adana ve Mersin’de faaliyet gösteren ve bin 500’e yakın iş insanının oluşturduğu 12 dernekle örnek çalışmalara imza attığını, Adana’da faaliyet gösteren ve küresel bir gönüllü hareket olan Uluslararası Soroptimist teşkilatına bağlı Seyhan Soroptimist Kulübü’nün ailelerine katılmasıyla dernek sayısının 13 olduğunu söyledi. Seyhan Soroptimist Kulübü’nün özellikle kadınlar ve kız çocukları için projeler geliştirdiğine dikkat çeken Başkan Kış, “Farkındalık yaratan, kadının ekonomik güçlenmesi, eğitim, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadına yönelik şiddet, sağlık, sürdürülebilir çevre olmak üzere hemen tüm konularda çalışma yapan Seyhan Soroptimist Kulübü Başkanı Ebru Bacaksızlar, yönetim kurulu ve tüm üyelerine hoş geldiniz diyor, ailemize katıldıkları için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

“YENİ PROJELER GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Seyhan Soroptimist Kulübü Başkanı Ebru Bacaksızlar ise 41 üyesi bulunan kulübün 2010 yılında kurulduğunu, o tarihten bu yana bir çok projeye imza attıklarını söyledi.

‘Mesleğim Umudum’ adlı proje kapsamında Yüreğir’de her yıl yüzlerce kadın ve kız çocuğunun meslek edinmesini sağladıklarını, ‘Dilek Dükkanı’ projesi kapsamında üniversitede imkanları kısıtlı gençlerin ihtiyaçlarını karşıladıklarını, “Yüreğir’de 50 Gelincik” projesi ile 50 dezavantajlı üniversiteli kız çocuğuna 1 yıl boyunca özel ders imkanı sağladıklarını vurgulayan Bacaksızlar, Balcalı Hastanesi Çocuk Hastalıkları binası önüne çocuk parkı yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.

Kadınlar, genç kızlar ve çocuklar için daha bir çok etkinliğe imza attıklarını ifade eden Bacaksızlar, ÇUKUROVA SİFED çatısı altında yeni projeler geliştirmek istediklerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir