Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Siyaset

CHP Tarsus İlçe Yeni Yönetimi Mazbatasını Aldı

(Foto: Haber Merkezi)

Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus ilçe örgütünün 8 Ağustos tarihinde yapılan olağan kongresi sonunda Selahattin Şahin Başkanlığında oluşan yeni yönetim kurulu, İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı.

Adalet Sarayı’nda mazbatasını alan CHP’li yöneticiler, ardından Cumhuriyet Alanı Atatürk anıtına çelenk bırakıp, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudular.

Burada bir konuşma yapan CHP Tarsus İlçe Başkanı Eczacı Selahattin Şahin, “Değerli CHP ailem ve kıymetli Tarsus halkı;

8 Ağustos’ta sizlerin büyük katılımıyla gerçekleştirdiğimiz kongremizde, bu büyük ailenin onayı ile ben ve ekibim CHP Tarsus ilçe yönetimine layık görüldük.

Almış olduğumuz büyük sorumluluğun ve gireceğimiz zorlu sürecin farkındayız.

Yönetici arkadaşlarımla birlikte tüm zorlukların altından kalkacak güce, deneyime ve azme sahip olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Şahin, “Çok değerli yoldaşlarımla birlikte her zaman vurguladığım gibi ilk hedefimiz birlik, beraberlik içerisinde çok çalışarak yerel seçimlerde başarıya ulaşmak olacaktır.

Mersin Büyükşehir Belediyemizin ve Tarsus Belediyemizin CHP’li başkanlar tarafından yönetilmeye devam etmesi için biz üzerimize düşeni gücümüzün son noktasına kadar yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ben çıktığımız bu yolda tüm yönetici arkadaşlarıma, aldıkları bu büyük sorumluluk için teşekkür ediyorum ayrıca bu şerefli ve onurlu görev için hepsini tebrik ediyorum.

Bizim en büyük görevimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ni layıkıyla temsil etmek ve önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmaktır” ifadelerini kullandı.

Mazbatalarını alan CHP yönetim kurulunu, bir önce ki dönem ilçe Başkanı Av. Ozan Varal, CHP Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Ali Uyan, Kadın Kolları Başkanı Belda Boroğlu ile Gençlik Kolları Başkanı Adil Bal ve partililer yalnız bırakmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir