Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Siyaset

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış Mücadelemiz Kararlılıkla Sürüyor

(Foto: Haber Merkezi)

Türk milletinin emperyalizmi bozguna uğrattığı şanlı zaferin 101. yıldönümünü büyük gururla kutluyoruz. 26 Ağustos 1922’de Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle başlayan Büyük Taarruz30 Ağustos’ta ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlüğe kavuşmasına vesile olan zaferle sonuçlanmıştır.

Türk milletinin bağımsızlığı için taarruza geçtiği o gün, tüm dünyada ezilen bütün milletler için de umut ve cesaret olmuştur.  Yokluk ve yoksulluk içinde verilen bir istiklal savaşı ile Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.

Büyük Taarruz’un ardından egemenliği kayıtsız şartsız millete devreden Mustafa Kemal Atatürk, ulusal kurtuluş mücadelemizi zafere ulaştırarak Türk milletinin direnişini ve gücünü dünyaya göstermiştir.

Bu zafer, Cumhuriyetimizin müjdecisi, birlik ve beraberliğimizin sembolü olmuştur.

101 yıl önce olduğu gibi bugünde, Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler bu büyük mirasın temsilcileri olarak, tam bağımsız, demokratik Türkiye idealini gerçekleştirene kadar mücadelemiz sürecektir.

30 Ağustos ruhunu geleceğe taşımak, Cumhuriyet devrimlerine sahip çıkmak en önemli görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta 30 Ağustos Zaferi’nin Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti‘nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelemizin tüm kahramanlarını sevgi, saygı ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir