Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Siyaset

Anayasayı Değiştirmenin Rasyonel Bir Tarafı Yok

(Foto: Haber Merkezi)

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz İlçe Başkanı Semih Palamut, iktidarın anayasa değişikliğini gündeme getirmesinin ardından değerlendirmede bulundu. Başkan Palamut:” Anayasayı değiştirmek yerine anayasayı uygulamaya yönelmek gerek” dedi.

Gösterdiği özverili çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Başkan Palamut, bu sefer de iktidarın anayasa değişikliğini gündeme getirmesinin ardından değerlendirmede bulundu. Sorunun Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda olmadığını ifade eden Palamut şunları söyledi:” İktidar kendi anayasasını getirmek için uğraşıyor. İçinde hangi maddeler var, ne değişti, ne değişecek meçhul. Burada önemli olan konu anayasayı değiştirmek değil uygulayabilmek. İktidar anayasaya uysa ülkemizde hiçbir sorun kalmayacak. Ama bunu yapmıyor, yapmak istemiyor. Sonra da anayasada sorun var diyerek işin içinden çıkıyor.

Anayasa değişikliğine gerek olmadığını belirten Başkan Palamut:” Uygulamayacakları anayasayı değiştirmenin hiçbir rasyonel amacı yok. Tek dertleri anayasayı değiştirdik diyebilmek. Şuan ki anayasa uygulansa, keza iktidar kendi de yasalara uysa hiçbir sorun kalmayacak. Bizlerin önce hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, bilime, ilime, saygı ve sevgiye ihtiyacımız var. Bunları kabul ettirirsek işte o zaman anayasaya tam anlamıyla vâkıf olabiliriz ve değiştirmeye gerek kalmaz. Yoksa anayasaya değişmiş, değişmemiş hiçbir anlamı olmaz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir