Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Yerel Yönetimler

Akdeniz Zabıtası Fiyat Etiket Ve Gramaj Denetimi Gerçekleştirdi

(Foto: Haber Merkezi)

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırlarında bulunan marketlere yönelik ‘fiyat, etiket ve gramaj’ denetimi gerçekleştirdi. Yapılan kontrollerde son kullanma tarihi geçmiş, kasa ve raf fiyatı farklı olan bazı ürünler bulunduran market işletmecileri hakkında yasal işlem uygulandı.

Akdeniz Belediyesi, halk sağlığını korumak ve sürdürmek amacıyla özellikle gıda satışı yapan işyerlerine yönelik kontrollerini aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, son olarak ilçe sınırlarında faaliyet gösteren marketlerde sıkı bir denetim yaptı.

Son kullanma tarihi geçen, fiyat-etiket uyuşmayan ürünler tespit edildi

Vatandaşlardan, ağırlıklı olarak ürünlerin raf ile kasa fiyatlarının uyuşmadığı yönünde şikâyetler alan zabıta ekipleri yaptığı denetimde, son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin yanı sıra, raf etiketi ile kasa fiyatı uyuşmayan bazı ürünlere rastladı. Bunun üzerine tarihi geçmiş ürünlere el konulurken, raf-etiket fiyatında farklılık olan iş yerlerine de yasal işlem uygulandı.

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlını korumak amacıyla, ilçe genelinde gıda üretimi ve satışı yapan her türlü işyerine yönelik kontrol ve denetimlerine aralıksız şekilde devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir